Anasayfa / Bilgisayar / Internet Explorer 11’de Performansı Artırma
İnternet Explorer 11'de Performansı Artırma

Internet Explorer 11’de Performansı Artırma

IE’de Performansı Yükseltmek ve Yönetmek

Internet Explorer (IE), eski adıyla Microsoft Internet Explorer (MIE), bir dizi web tarayıcıları uzun yıllardır baskın tarayıcı iken 1995 yılında başlayan, Windows işletim sistemlerinin bir parçası olarak yer verdi. Internet Explorer 11 sürümü en son IE sürümü oldu. Bu, Windows 7 üzerindeyseniz ve IE’nin daha eski bir sürümüne sahipseniz, yükseltme zamanı demektir. Ayrıca Firefox ve Chrome gibi diğer popüler tarayıcılara da göz atmanız ve geçiş yapmayı düşünmeniz gerektiği anlamına gelir.

Ancak, IE 11 üzerindeyseniz ve yavaş çalışıyorsa, bir web sitesi “Sayfa görüntülenemiyor” veya “Sunucu bulunamıyor” hata iletilerini gösterebilirse, yalnızca bir miktar temizlikle Internet Explorer performans sorunlarını çözebilir ve saklayabilirsiniz. İşte denemek için bazı şeyler;

Geçici İnternet Dosyalarını ve Çerezleri Silme

İnternet Explorer ziyaret ettiğiniz web sayfalarını ve bu sayfalardan gelen çerezleri önbelleğe alır. Göz atmayı hızlandırmak için tasarlanırken, denetlenmeyenler bırakılırsa, ilerleyen klasörler bazen IE’yi bir taramada yavaşlatabilir veya diğer beklenmedik davranışlara neden olabilir. Genel olarak, daha az olanı daha iyi çalışır – Internet Explorer önbelleğini küçük tutun ve sık sık temizleyin.

Başlat ve Arama Sayfalarını Sıfırla

Casus yazılım ve reklam yazılımı, tarayıcı Başlat ve Ara sayfalarını genellikle istenmeyen web sitelerine yönlendirmek için değiştirir. İstila eden sorumluluğu ortadan kaldırmış olsanız bile, web ayarlarını sıfırlamanız gerekebilir.

IE 11’deki başlangıç ​​ve arama sayfalarını nasıl sıfırlayacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Tüm Internet Explorer pencerelerini kapatın. Araçlar düğmesini ve ardından İnternet seçeneklerini tıklayın.
 2. Gelişmiş sekmesini ve sonra Sıfırlama seçeneğini seçin .
 3. Gelen Internet Explorer Ayarlarını Sıfırla iletişim kutusunda Sıfırlama seçeneğini seçin.
 4. İnternet Explorer varsayılan ayarları uyguladıktan sonra, Kapat’ı seçin ve sonra Tamam’ı seçin. Değişiklikleri uygulamak için PC’nizi yeniden başlatın.

Ayarları Sıfırla

Bazen, en iyi çabalarımıza rağmen, Internet Explorer’ın kararsız hale gelmesine neden olan bir şey olur. IE 11’deki ayarlarınızı nasıl sıfırlayacağınız aşağıda açıklanmıştır (lütfen bunun tersinir olmadığını unutmayın):

 1. Tüm Internet Explorer pencerelerini kapatın. Araçlar düğmesini ve ardından İnternet seçeneklerini seçin.
 2. Gelişmiş sekmesini ve sonra Sıfırlama seçeneğini seçin.
 3. Gelen Internet Explorer Ayarlarını Sıfırla iletişim kutusunda Sıfırlama seçeneğini seçin.
 4. İnternet Explorer varsayılan ayarları uyguladıktan sonra, Kapat’ı seçin ve sonra Tamam’ı seçin. Değişiklikleri uygulamak için PC’nizi yeniden başlatın.

Şifreler için Otomatik Tamamlamayı Devre Dışı Bırak

Otomatik Tamamlama, yalnızca otomatik olarak güvenli sitelere giriş yapmanızı kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda Truva atlarının ve bilgisayar korsanlarının kişisel verilerinize ve oturum açma bilgilerine erişmesini kolaylaştırır.

AutoComplete tarafından saklanan parolalar ve hassasiyeti nasıl koruyacağınız özelliğinin nasıl devre dışı bırakılacağı gibi hassas verileri nasıl temizleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır. Şifre korumanın nasıl açılacağı veya kapatılacağı aşağıda açıklanmıştır:

 1. İnternet Explorer’da, Araçlar düğmesini seçin ve ardından İnternet seçeneklerini belirleyin.
 2. Açık İçerik Otomatik Tamamlama altında Ayarlar sekmesini seçin.
 3. formlara Kullanıcı adları ve şifreleri kutusunu işaretleyin ve sonra seçin TAMAM.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir