Anasayfa / Bilgisayar / 6 En Yaygın DLL Hataları ve Bunları Onarma

6 En Yaygın DLL Hataları ve Bunları Onarma

Ortak DLL Sorunları için Kolay Düzeltmeler

DLL hataları, gidermek için en yaygın, sinir bozucu ve karmaşık hatalardan bazılarıdır. DLL hatayı düzeltmek, DLL’yi değiştirmek kadar kolay değildir, sorunu çözmese bile yapmamayı önermediğim bir şey.

Aşağıda, bilgisayar kullanıcılarının şu anda herkesin başarabileceği adım adım çözümlerin takip edilmesi kolay bağlantılarla karşılaştığı en yaygın DLL hatalarının listesi yer almaktadır!

D3dx9_43.dll (D3dx9_43.dll bulunamadı)

“D3dx9_43.dll bulunamadı” ve “D3dx9_43.dll Eksik” hataları genellikle DirectX sorunlarından kaynaklanır. Belirli video oyunlarını ya da gelişmiş grafik programlarını başlatırken sıklıkla d3dx9_43.dll hatalarını göreceksiniz. ”

Xinput1_3.dll (Xinput1_3.dll Eksik)

Xinput1_3.dl hataları, yukarıda bahsettiğim d3dx9_43.dll hatalarına benzer. Bu sorunu çözmek genellikle DirectX’i yeniden yüklemeyi veya video, ses veya oyun sürücülerini güncellemeyi içerir. ”

Hal.dll (Eksik veya Bozuk Hal.dll)

Böyle “Eksik veya bozuk hal.dll” ve diğer hal.dll hataları, genellikle boot.ini ya da hal.dll dosya sorunları nedeniyle ortaya çıkar. Bu hata iletisi, genellikle “Windows dosyası, aşağıdaki dosya eksik veya bozuk olduğundan Windows başlatılamadı – Windows root \ system32 \ hal.dll. Lütfen yukarıdaki dosyanın bir kopyası geri yükleyin. ”

Kernel32.dll (Kernel32.dll modülünde geçersiz sayfa hatası)

“Explorer Kernel32.DLL modülünde geçersiz sayfa hatasına neden oldu” göreceksiniz en yaygın kernel32.dll hata mesajı. Kernel32.dll hataları genellikle sistem belleğinizin alanlarına yanlış erişen yazılım programlarından kaynaklanır. ”

Ntdll.dll (Bilinmeyen Sabit Hata Ntdll.dll)

Hemen her durumda, ntdll.dll hatalar, işletim sisteminden değil yazılım programlarından kaynaklanır . Yaygın hata iletileri “DUR: C0000221 bilinmeyen sabit hata \ SystemRoot \ System32 \ ntdll.dll”, “NTDLL.DLL Hata!” ve diğerleri. ”

Ieframe.dll (Res: //ieframe.dll/dnserror.htm#)

Ieframe.dll sorunları genellikle iki yoldan biri görülür – “Res: //ieframe.dll/dnserror.htm#” veya “Dosya bulunamadı C: \ WINDOWS \ SYSTEM32 \ IEFRAME.DLL” ve birçok farklı neden olabilir.

Bir önceki yazımız olan Internet Explorer 11'de Performansı Artırma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir